סינמה FEED

פינת המבקר

שלוש שניות: מה שטוב לשבדים, טוב לנו

ציון המבקר

שלוש שניות: רב המכר הופך לסרט מתח שישאיר אתכם על הקצה

מה עושה עבריין משוקם כשהוא עומד לאבד את כל מה שיקר לו?

מה קורה שם? פיט קוסלו הוא עבריין משוקם ולוחם ביחידה קרבית. הוא נשלח על ידי סוכני FBI לחדור לשורות כנופיה פולנית של סוחרי סמים הפועלת בניו יורק. אם יעמוד במשימה ויספק את המידע הדרוש להם, מובטח לו שההליכים המשפטים נגדו יתבטלו והוא יהפוך לאדם חופשי. הוא חוזר לתוך הכלא שבו שהה כעבריין לפני מספר שנים תחת זהות חדשה, ומנסה להתיידד עם אנשי הכנופייה. בעוד הוא מגלה על עסקה גדולה שמתעתדת להתבצע, הפולנים מתחילים לחשוד בו כסוכן סמוי.

מה חשוב לדעת? מבוסס על רב המכר מ-2009 של צמד הכותבים השוודים רוסלונד והלסטרום שזכו עליו בפרס נובלת המתח השבדית.    

Fun Fact: גם כוכב הסרט, ג'ואל קינמן הוא שבדי ואפילו יהודי.   


"1917" הסרט הבלתי אפשרי שעשה את הלא ייאמן

ציון המבקר

סם מנדז הוא מבין הבמאים האמריקאים הבולטים של זמננו, ואחראי בין היתר על "אמריקן ביוטי", סרטי ג'יימס בונד האחרונים ועוד. סרט החדש הוא אחר לחלוטין מכל מה שראינו ממנו עד היום, ומכל סרטי המלחמה שפגשנו עד כה באופן כללי: מדובר באפוס מלחמתי רחב היקף שמתרחש בתקופת מלחמת העולם הראשונה וצולם כולו בטייק אחד – מה שאומר שמנדז עשה את הלא ייאומן. הביקורות הנלהבות מוכיחות שהרעיון ככל הנראה עבד, מעל לכל שיוער.

עלילת הסרט נראית פשוטה למדי: שני חיילים בריטיים מקבלים משימה חשאית להעביר מסר מעבר לקווי האויב, על מנת למנוע מאלפי חיילים אחרים לצעוד לתוך מלכודת וישירות למותם. בנדיקט קמברבאץ', חברו ל"שרלוק" אנדרו סקוט ("פליבג"), קולין פירת' וריצ'רד מאדן בתפקידים מרהיבים ועוצמתיים, אך מה שבעיקר הופך את הסרט לנפלא היא הבחירה האמיצה כל כך של מנדז, והצלם שלו, רוג'ר דיקינס, לצלם את כולו בטייק אחד. זה אומר שהמלה "קאט" לא נשמעה על הסט, זוויות צילום לא הוחלפו והסרט כולו צולם כמעין מחזה שמתרחש בלייב ומתועד במצלמות, במשך קרוב לשעתיים (לצורך ההשוואה: סרטים אחרים מצולמים לאורך שבועות וחודשים, מחולקים לסצנות שונות ומחוברים יחדיו בחדר העריכה).

במאים אחרים ניסו בעבר לצלם בטייק אחד, כשהזכור והמוכר שבהם הוא הסרט "החבל" של אלפרד היצ'קוק. עד היום לא נרשם ניסיון לצלם סרט מלחמה רחב יריעה באופן כזה. התוצאה מוכיחה שהמאמצים הכבירים של מנדז, דיקינס, השחקנים והצוות הטכני, השתלמו בענק.

הסרט הוא ללא ספק ההישג הטכני של השנה ויש שיאמרו שהוא משובח יותר מ"להציל את טוראי ראיין" וסרטי מלחמה בלתי נשכחים אחרים. מנדז ללא ספק המציא דרך חדשה ליצור קולנוע וסוחף את הצופים באופן כזה, שאי אפשר להסיר את העיניים מהמסך, אפילו לא לשנייה. דיבורי האוסקר כבר נמצאים באוויר.


פרט היסטורי השבוע

ב-12 למרץ 1968 נולד אהרון אקהרט, שחקן קולנוע ותיאטרון אמריקאי. מועמד פרס גלובוס הזהב. הוא פרץ לתודעה בזכות תפקידו ב"ארין ברוקוביץ" וגם בקומדיה "האחות בטי". בין היתר השתתף בסרטים "מכתבי אהבה", "שעת אפס", "הנערדת" של רון הווארד, "החשוד הנעלם", "תודה שעישנתם" (עליו היה מועמד לגלובוס הזהב), "הדליה השחורה" של בריאן דה פלמה, "האביר האפל" שבו גילם את הארווי דנט והיה מועמד לפרס סאטורן. הוא כיכב גם ב"מחילת הארנב", "המטרה: הבית הלבן", "סאלי: נס על ההדסון" של קלינט איסטווד וב"התגלמות הרוע".

קרא עוד >

בקרו באינסטגרם שלנו

הסרטים הנצפים ביותר בסינמה סיטי

* קרא איך המחשב שלנו מרכיב את רשימת הנצפים ביותר.

חזרה מהירה