סינמה FEED

פינת המבקר

"המוסד" הוא הקומדיה הישראלית שכולנו חיכינו לה

ציון המבקר

את הסרט "המוסד הסגור" מכירים רק יודעי דבר, כאלה שבקיאים בקומדיות ישראליות דלות תקציב, שבשקט ומתחת לרדאר הפכו עם השנים לקאלט לחובבי הז'אנר (עד כדי כך, שכבר 12 שנים הסרט מוקרן פעם בחודש בסינמטק ת"א בליל שבת). אבל את "המוסד", סרטו החדש של הבמאי והיוצר אלון גור אריה, צריכים להכיר כולם: מדובר, ללא ספק, באחת הקומדיות הטובות שנעשו כאן. זה לא רק השילוב של האפקטים וסצנות האקשן המורכבות שהן נדירות למדי במחוזותינו – אלא גם התסריט, שהאפקטים בהחלט לא באים על חשבונו, אלא רק מוסיפים לו. זהו סרט של הומור אינטליגנטי, שנון ובעיקר, קורע מצחוק, שנעשה בשילוב עם דיוויד צוקר, היוצר האמריקאי שעומד מאחורי סרטים כמו  "טיסה נעימה", "סודי ביותר" ו"האקדח מת מצחוק". לכל אלה תוסיפו גם את הקאסט הארוך והמרשים, שכולל, בין היתר, את צחי הלוי, טל פרידמן, עדי הימלבלוי, אפרת דור, שלומי קוריאט, אילן דר, גילה אלמגור, דביר בנדק ועוד רבים וטובים אחרים – וקיבלתם את הקומדיה הישראלית המושלמת לקיץ.


"אישה עובדת" היא דרמה ישראלית מטלטלת שלא הייתה יכולה לצאת בטיימינג מדויק יותר

ציון המבקר

סרטיה של מיכל אביעד, במאית הסרט "אישה עובדת", כמעט תמיד נוגעים בנקודות חברתיות ופוליטיות נפיצות, ומזווית ראייה נשית. אבל אין ספק שבסרטה החדש היא הצליחה להתעלות על כל ניסיון אחר לתעד תקופה מסוימת בהיסטוריה: דווקא בעידן ה-MeToo, סרט שעוסק בניסיונותיה של אישה לתחזק קריירה מצליחה לצאת חיי משפחה, הוא רלוונטי יותר מאי פעם. הסרט אף הוקרן בפסטיבל טורונטו ופסטיבל הקולנוע בירושלים ומבקרי הקולנוע מסביב לעולם הכתירו אותו ל"סרט ה-MeToo הראשון".

אורנה (לירון בן שלוש הנהדרת, ששיחקה גם ב"מוטלים בספק") היא אמא לשלושה ונשואה למסעדן כושל (אושרי כהן, בתפקיד מאוד לא שגרתי). היא מוצאת עבודה לצד איל נדל"ן מצליח (מנשה נוי, שעליו אין צורך להכביר במלים). בזמן שהיא מוצאת שגשוג בעבודה, חיי המשפחה שלה קורסים ואז גם הבוס המפוקפק שלה מתחיל להטריד אותה. לאט לאט היא מובלת לעבר קריסה ונאלצת להתמודד עם אתגרים שנשים רבות מכירות מחיי היומיום.

זהו סרט מטלטל, חד ומעורר מחשבה, שמשקף מציאות כואבת ומורכבת לא רק על מסך הקולנוע, אלא גם בחיים האמיתיים, והוא בגדר חובת צפייה לכל איש ואישה.


"תל אביב על האש" היא הקומדיה הסאטירית החדשה והנוקבת שאתם חייבים לראות

ציון המבקר

כשסרטים ישראלים זוכים בפרסים ברחבי העולם, אתם יכולים להיות בטוחים שיש לזה סיבה מוצדקת. "תל-אביב על האש". סרטו של הבמאי הפלסטיני סאמח זועבי, היה הזוכה הגדול בתחרות הישראלית בפסטיבל חיפה וקטף גם את פרס השחקן המצטיין בפסטיבל ונציה. בניגוד לרוב הסרטים שעוסקים בסכסוך הישראלי-פלסטיני, פה מדובר בסוג של סאטירה קומית.

הסרט מגולל את סיפורו של צעיר העובד על הסט של אופרת סבון פלסטינית שהסרט קרוי על שמה. ערב מלחמת ששת הימים, מתקיים רומן בין מרגלת פלסטינית לקצין צה"ל בכיר. מפגש עם מפקד מחסום צה"לי, שבו הוא מציג את עצמו כתסריטאי, מביא את השניים לשיתוף פעולה משעשע ביותר: הקצין הישראלי (יניב ביטון), שאשתו ומשפחתה מכורות לסדרה, עוזר לצעיר הפלסטיני לכתוב סצנות, והוא בתמורה מספק לו חומוס אסלי מהשטחים.

הסרט כבר סומן כלהיט מקומי, שעושה הקבלה מרתקת, מופרכת ומצחיקה, בין הסכסוך לעולם הטלנובלות. גם מאחורי הקלעים לא חסרים פרטים מעניינים. כך למשל, זו הקו-פרודוקציה הפלסטינית-ישראלית-לוקסמבורגית הראשונה, וסצנות הפנים צולמו בלוקסמבורג.

מדובר, ללא ספק, באחד הסרטים המעניינים, המרעננים והחשובים של הקיץ. רוצו לראות.


פרט היסטורי השבוע

ב-13 ביולי 1999 יצא לאקרנים הסרט "עיניים עצומות לרווחה", בכיכובם של טום קרוז וניקול קידמן, שהיו זוג נשוי. הסרט היה יצירתו האחרונה של הבמאי האגדי, סטנלי קובריק. הסרט מבוסס על הנובלה הווינאית "סיפור חלום" מאת המחזאי ארתור שניצלר. קובריק נפטר ארבעה ימים לאחר סיום העריכה. הסרט כולל סצינות המציגות עירום מלא ואף אקטים מיניים. בבתי הקולנוע בארצות הברית הוסרו סצינות מסוימות ואחרות צונזרו וטושטשו באמצעים דיגיטליים. בישראל ובמרבית מדינות העולם הוקרן הסרט במתכונתו המלאה.

קרא עוד >

בקרו באינסטגרם שלנו

הסרטים הנצפים ביותר בסינמה סיטי

* קרא איך המחשב שלנו מרכיבאת רשימת הנצפים ביותר.

; חזרה מהירה