סינמה FEED

שליחות קטלנית גורל אפל: סרט האקשן המצליח חוזר לחלק שישי

5 עובדות שאתם צריכים לדעת על "שליחות קטלנית"

  1. הסרט הראשון יצא ב-1984 והוא מספר על מלצרית צעירה בשם שרה קונור, אשר נתקלת בגבר שרירי ולוחמני בשם קייל ריס, האומר לה שהוא נשלח מהעתיד של 2029 להגן עליה מפני המחסל: סייבורג דמוי אדם חסר רחמים שאף הוא נשלח בחזרה בזמן לעבר של שנת 1984 כדי לחסלה, על מנת להבטיח את ניצחון מערכת מחשוב-העל סקיינט במלחמה כנגד האנושות בעתיד.
  2. עם יציאת הסרט לאקרנים, "שליחות קטלנית" היה להצלחה מסחררת ברחבי העולם כשקיבל תגובה ביקורתית משבחת מאוד מצד מבקרים ששיבחו את התסריט, העלילה, קטעי האקשן, הפעלולים, המשחק ואת האפקטים, אך יותר מכול, שיבחו מאוד את הופעתו וצורת משחקו של שוורצנגר אשר גילם את המחסל.
  3. התפקיד ב"שליחות קטלנית" חשף את שוורצנגר לקהל הרחב והקנה לו מעמד של כוכב אקשן בינלאומי, בהמשך להצלחה שקצר עם יציאת "קונאן הברברי" לאקרנים בשנת 1982.
  4. יחד עם תגובה חיובית מאוד מצד הביקורת, הסרט היה גם להצלחה קופתית בזמנו כשגרף יותר מ-78 מיליון דולר לעומת תקציב הפקה של כ-6 וחצי מיליון דולר בלבד.
  5. בעקבות הצלחת הסרט, הסרט הפך לסדרת סרטים שבמהלכה הופקו עד כה ארבעה סרטי המשך: "שליחות קטלנית 2: יום הדין", "שליחות קטלנית 3", "שליחות קטלנית: התעוררות", "שליחות קטלנית: ג'נסיס" וכעת גם "שליחות קטלנית גורל אפל" העוסקים בהמשך העלילה המקורית. הופקה גם סדרת טלוויזיה אחת ("טרמינייטור") שממשיכה את קו העלילה של הסרט השני בסדרה.
 

הסרטים הנצפים ביותר בסינמה סיטי

* קרא איך המחשב שלנו מרכיב את רשימת הנצפים ביותר.

חזרה מהירה