סינמה FEED

גדולה מהחיים – סרט שיגרום לכם לבכות, לצחוק ולחשוב

לא קל להיות אישה שמנה, אפילו לא בשנת 2019. על אחת כמה וכמה, לא קל להיות נערה שמנה, ובטח לא כשאמא שלך היא ג'ניפר אניסטון, אישה שגם בגיל 50 פלוס עדיין נראית טוב יותר מ-90 אחוז מהנשים על הפלנטה. אבל אחרי שצופים ב"גדולה מהחיים" אפשר להבין למה אניסטון הסכימה להיכנס לדמות הסטריאוטיפית של מלכת היופי לשעבר והאמא הנודניקית בהווה שלא מרוצה מהבת השמנמנה שלה – וזה לא בגלל שהתסריטאית היא חברה טובה שלה.

על פניו, מדובר בקומדיה משעשעת, ואכן "גדולה מהחיים" הוא סרט שיגרום לכם לצחוק בקול, כמה וכמה פעמים. אבל מעבר לכל זה, מדובר בסרט שיגרום לכל מי שאי פעם הרגיש חריג בנוף, להתרגש מהזדהות. ואלה מכם שלא הרגישו ככה, יתחילו להסתכל על הדברים אחרת.

דניאל מקדונלד ("פאטי קייקס") מגלמת את ווילודין, בתה של מלכת יופי לשעבר, שנותרה סמי-מפורסמת בעיירה הטקסנית שבה הן גרות. היא שמנה ולא יפה כמו אמא, אבל לא מתנצלת על זה. באיזשהו שלב, נמאס לה מאמא שלה, שממשיכה לנהל את תחרויות היופי המקומיות, והיא נחושה להוכיח לה שגם היא יכולה להתחרות. ווילודין סוחפת אחריה את שאר נערות העיירה, שנראות ומרגישות כמוה, והן יוצרות שינוי של ממש בתפיסה המקומית של יופי ומשקל.

אניסטון מגלמת תפקיד אדיר בסרט, בתור רוזי שעדיין חיה על אדי העבר וקצת מתוסכלת מכך שהבת שלה לא ירשה את הגנים שלה, אבל גם לא מתביישת בה. שימו לב במיוחד לאודיה רש, שמגלמת את חברתה הטובה והיפה של ווילודין – היא משלנו.

הסרט מוגדר כ"קומדיה", אבל הוא בהחלט סרט מעורר מחשבה, סוחף ונפלא, שיגרום לכם להרהר בתפיסות שונות של יופי וגודל בעולם שממשיך לנסות לדחוס נשים לתוך מסגרת ולגרום להן להרגיש שהן לא מספיק טובות.

הסרטים הנצפים ביותר בסינמה סיטי

* קרא איך המחשב שלנו מרכיבאת רשימת הנצפים ביותר.

;